Bezbolesne leczenie zębów  to motto naszej działalności

Bezbolesne leczenie zębów

Bezbolesne leczenie zębów to jeden z naszych priorytetów podczas przeprowadzania zabiegów dentystycznych

Obawa przed bólem, którego pacjent może doświadczyć w gabinecie stomatologicznym, jest główną przyczyną lęku. Wśród innych czynników wywołujących to uczucie wymienić należy między innymi: hałas i wibracje wiertarki, potrzebę intensywnego leczenia, widok sprzętu i narzędzi stomatologicznych, przykry smak i zapach lekarstw, unieruchomienie na fotelu, posługiwanie się przez stomatologa nieznanymi narzędziami, niedoinformowanie co do sposobu leczenia. Lęk stomatologiczny należy traktować jako naturalną reakcję organizmu, a jego geneza jest wieloczynnikowa.  Na ukształtowanie poziomu lęku wpływ mają nie tylko indywidualne doświadczenia zdobyte w gabinecie dentystycznym, ale także czynniki socjoekonomiczne czy niepokój przekazywany przez osoby z najbliższego otoczenia. Konsekwencją lęku jest unikanie wizyt w gabinecie stomatologicznym. W wyniku tego dochodzi do stopniowej destrukcji tkanek twardych zębów, rozwoju chorób przyzębia, a w sytuacji skrajnej konieczne jest ich usunięcie. Prowadzi to do pogorszenia stanu zdrowia, co w konsekwencji przekłada się na pogorszenie jakości życia.

 

Leczenie zębów bez bólu!


Rozwój stomatologii zmierza w kierunku minimalizowania natężenia bólu u pacjenta, który decyduje się na wizytę u dentysty. Badania wskazują, że najwyżej cenioną przez pacjentów umiejętnością stomatologa jest bezbolesne leczenie zębów. Wyniki tych badań były od początku prowadzenia działalności naszym mottem. Z bólem i związanym z nim lękiem można walczyć różnymi metodami: psychologicznymi, farmakologicznymi czy fizycznymi. W naszym centrum stomatologicznym zabiegi dentystyczne przeprowadzamy w 95% przypadków w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są one całkowicie bezbolesne. Z naszego doświadczenia wynika, że nawet pacjenci z wysokim poziomem lęku już po kilku wizytach zgłaszają się na kolejne bez strachu. W niektórych przypadkach redukcja lęku następuje nawet do tego stopnia, że pacjenci czują się na tyle komfortowo, że pozwalają sobie na drzemkę podczas zabiegu :)

 

Gaz rozweselający u dorosłych


Gaz rozweselający rekomendujemy nie tylko u dzieci, ale metoda ta doskonale sprawdza się także u zestresowanych z powodu wizyty dorosłych pacjentów. Podczas sedacji pacjent nie śpi i jest całkowicie świadomy. Podtlenek wprowadza w stan przyjemnego odprężenia, zatem wszystkie nieprzyjemne doznania związane z zabiegiem zostają zniwelowane. Sprzyja to zarówno podaniu znieczulenia miejscowego, jak również przeprowadzeniu długoczasowych zabiegów, po których pacjentowi wydaje się, że spędził na fotelu zaledwie krótką chwilę.

 

Nasze Centrum stomatologiczne ponad wszystko stawia Państwa dobro i bezpieczeństwo. Staramy się szukać wszelkich możliwych metod, abyście byli Państwo zawsze zadowoleni z wizyty w naszych gabinetach.

 

Zdajemy sobie sprawę, że wizycie u dentysty zawsze towarzyszy stres. Nie musi jednak kojarzyć się ona z bólem. Z empatią podchodzimy do naszych pacjentów, dbamy o ich komfort podczas przeprowadzanych zabiegów. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie.