Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje wielokierunkowe działania, które mają na celu uzyskanie pełnej satysfakcji pacjenta z własnego uśmiechu. Niekiedy prawidłowo wyleczone lub zdrowe zęby nie spełniają oczekiwań estetycznych pacjenta. Wszelkie przebarwienia czy uszkodzenia mechaniczne w obrębie tkanek twardych, zęby nieprawidłowo ustawione w łuku zębowym powodują, iż uzębienie nie spełnia przyjętych norm piękna. W wyniku przeprowadzenia określonych procedur dentystycznych zęby uzyskują swój optymalny kształt i kolor. 

 

Stomatologia estetyczna: popraw swój uśmiech już dziś!

W celu poprawy estetyki zębów stosujemy zarówno proste jak i bardziej skomplikowane zabiegi. Niekiedy wystarczy wymienić stare amalgamaty na wysokiej jakości kompozyty światłoutwardzalne albo wykonać profesjonalne czyszczenie zębów. Naszym pacjentom proponujemy również wybielanie zębów nakładkowe i wybielanie lampą beyond. W celu trwałej poprawy estetyki w odcinku przednim uzębienia wykonujemy licówki.

 

Wybielanie zębów lampą beyond

wybielanie zebów

Wiele barwników zawartych w pokarmach, płynach czy używkach posiada zdolność do elektrostatycznej penetracji zewnętrznej warstwy tkanek twardych zębów. W wyniku tego uzębienie traci swoją pierwotną barwę i staje się optycznie ciemniejsze. Regularne szczotkowanie pozwala usunąć znaczną część tych przebarwień, ale niestety nie wszystkie. W celu usunięcia głębiej położonych barwników już od wielu lat stosujemy profesjonalne wybielanie zębów lampą beyond. Zabieg ten jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu i naświetlanie go przy użyciu lampy. Podstawowym składnikiem żelu jest nadtlenek wodoru, który powoduje utlenianie barwników, a światło lampy zwiększa częstotliwość jego absorpcji. Po zastosowaniu powyższej godzinnej procedury uzyskujemy jaśniejsze, piękne zęby. Efekt wybielania uzależniony jest od anatomicznej budowy tkanek twardych (proporcji grubości szkliwa do zębiny). Po zabiegu obowiązuje 48-godzinna tzw. biała dieta, tzn. należy unikać środków spożywczych zawierających intensywne barwniki np. kawa, czerwone wino, buraki. Uzyskany efekt wybielania powinien utrzymywać się przez około dwa lata, ale oczywiście wiele zależy od stosowanej diety. Wybielanie zębów przy pomocy lampy beyond to bezpieczny zabieg. Nadtlenek wodoru jest związkiem od wielu lat stosowanym w medycynie, a lampa posiada wszystkie stosowne certyfikaty: CE, FDA, ISO.

 

Na podstawie długoletnich obserwacji uważamy, że jest to najbardziej skuteczne wybielanie zębów, a wśród wielu metod ma najwięcej zalet. Spełnia ono oczekiwania pacjentów, a efekt jest natychmiastowy i długotrwały.

 

Licówki

licówki

Licówki porcelanowe (licówki ceramiczne) to cienkie listki porcelany, które dentysta przykleja do wcześniej przygotowanych zewnętrznych (wargowych lub policzkowych) powierzchni zęba/zębów pacjenta. W naszym centrum stomatologicznym licówki porcelanowe stosujemy wtedy, gdy chcemy poprawić kształt lub kolor zębów, jednocześnie wykonując maksymalnie oszczędną preparację tkanek twardych zęba. Po przygotowaniu zęba/zębów pobieramy wycisk, a na jego podstawie technik przygotuje licówki. Na kolejnej wizycie stomatolog cementuje je na stałe.


Licówki kompozytowe mogą być przygotowane metodą bezpośrednią przez stomatologa w gabinecie albo metodą pośrednią przez technika dentystycznego, a następnie przyklejone przez stomatologa.

 

Estetyka zębów zawsze miała znaczenie w naszym kręgu kulturowym, jest i będzie ponadczasowa. Stomatologia estetyczna daje dużo możliwości, a my dysponujemy wiedzą i metodami, przy pomocy których w krótkim czasie uzyskają Państwo nie tylko zdrowe, ale i piękne zęby.