Właściciel oraz od 2001 roku lekarz prowadzący Centrum Stomatologiczne NZOZ Bartosz Jadczyk. Ukończył studia na Pomorskiej Akademii Medycznej. W roku 2004 uzyskał stopień doktora nauk medycznych również na tej uczelni. Tematyka pracy naukowej skłoniła Pana Doktora do wprowadzenia w całej swojej praktyce zasady maksymalnie komfortowego leczenia Pacjentów.
Implanty zębów Szczecin
Co musisz wiedzieć o implantach zębów?
Implanty to rozwiązanie, które pozwala na kompleksową odbudowę uzębienia Pacjenta – zarówno w przypadku pojedynczych braków (korony zębowe), jak i większych (mosty). Są także ratunkiem dla osób z bezzębiem i mogą poprawić jakość życia Pacjentów, którzy stosują protezę ruchomą i są już zmęczeni jej użytkowaniem.
Implanty to rozwiązanie, które pozwala na kompleksową odbudowę uzębienia Pacjenta – zarówno w przypadku pojedynczych braków (korony zębowe), jak i większych (mosty). Są także ratunkiem dla osób z bezzębiem i mogą poprawić jakość życia Pacjentów, którzy stosują protezę ruchomą i są już zmęczeni jej użytkowaniem.
Przekonaj się jak leczenie implantologiczne zmieniło uśmiech Pani Moniki
Implanty zębów pozwalają na stabilne osadzenie odbudowy protetycznej w jamie ustnej Pacjenta. Dzięki temu może ona być użytkowana tak, jak naturalne zęby.
Wszczepienie implantów to w istocie tylko jeden z etapów kompleksowego leczenia prowadzącego do niezwykle estetycznego odbudowania utraconych zębów. W ten sposób możliwe jest przywrócenie pewności siebie, ponieważ znowu można się uśmiechać bez uczucia wstydu. Ma to korzystny wpływ nie tylko na życie towarzyskie, ale również zawodowe. Osoby mogące pochwalić się pięknym uśmiechem chętniej podejmują liczne inicjatywy, przez co częściej osiągają sukcesy w pracy.
Implant to mała tytanowa śrubka, która po wszczepieniu w kość Pacjenta pełni rolę utraconego korzenia zęba. Jest ona wykonana z wysoce biokompatybilnych materiałów, co znacznie zwiększa szansę powodzenia zabiegu implantacji. Dodatkowo implantologia jest doskonale przebadaną i udokumentowaną dziedziną stomatologii.
Zdecyduj się na kompleksowe leczenie, a higienizację otrzymasz gratis!
W styczniu w naszym gabinecie mamy dla Ciebie coś wyjątkowego! Tylko w tym miesiącu przy leczeniu kompleksowym higienizacja u nas jest całkowicie darmowa. Zapraszamy więc na konsultację do Centrum Stomatologicznego Dr. Bartosza Jadczyka. Jeżeli po wizycie konsultacyjnej zdecydujesz się na leczenie kompleksowe u nas, to kwota, którą zapłacisz za higienizację, zostanie odjęta od kosztów leczenia.
Odsetek zabiegów implantologicznych zakończonych pełnym powodzeniem sięga 95%.
Do implantów można przymocować na stałe koronę, która rekonstruuje pojedynczy utracony ząb; most, który uzupełnia brak kilku sąsiadujących ze sobą zębów lub protezę pozwalającą na wyleczenie bezzębia. Odbudowa protetyczna na implantach jest wyjątkowo stabilna, a odtworzone zęby funkcjonują tak samo, jak uzębienie stałe człowieka. Ich walory estetyczne doskonale naśladują naturalny wygląd, dzięki czemu prace protetyczne są niemal nie do odróżnienia gołym okiem od naturalnych zębów. Dlatego nasi Pacjenci niejednokrotnie dzielą swoje życie na – „przed implantami i po implantach”. Implantacja jest rozwiązaniem, które może diametralnie odmienić jakość życia i zapewnić dużo większy komfort niż protezy ruchome.
Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?
Jednym z zadań zębów jest odpowiednie obciążanie kości, co tym samym zapobiega procesowi zaniku kości. Kiedy w łuku zębowym pojawi się luka, ta naturalna sytuacja zostaje zaburzona. W takiej sytuacji dochodzi do postępującego zaniku kości, co powoduje wystąpienie wielu negatywnych konsekwencji. Brak wystarczającej ilości tkanki kostnej sprawia, że pogorszona ulega estetyka twarzy, utracona zostaje pełna funkcjonalność w jamie ustnej, a także niemożliwym może być przeprowadzenie zabiegu implantacji. Wszystkim tym negatywnym skutkom można skutecznie zapobiec, podejmując szybką reakcję i decydując się na zabieg wszczepienia implantów. To właśnie one przejmują funkcje korzeni zębów, przez co proces zaniku kości zostaje zahamowany. Dzięki temu można cieszyć się pełną funkcjonalnością w jamie ustnej, a estetyka twarzy nie ulega pogorszeniu.
Wszczepienie implantów to w istocie tylko jeden z etapów kompleksowego leczenia prowadzącego do niezwykle estetycznego odbudowania utraconych zębów. W ten sposób możliwe jest przywrócenie pewności siebie, ponieważ znowu można się uśmiechać bez uczucia wstydu. Ma to korzystny wpływ nie tylko na życie towarzyskie, ale również zawodowe. Osoby mogące pochwalić się pięknym uśmiechem chętniej podejmują liczne inicjatywy, przez co częściej osiągają sukcesy w pracy.
Leczenie implantoprotetyczne pozwala przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej, co oznacza, że znowu można spożywać wszystkie pokarmy bez uczucia bólu. Po zamocowaniu rekonstrukcji protetycznej na implantach nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się smakiem potraw składających się z twardych produktów. Co ważne, możliwe jest wtedy również prawidłowe przeżucie wszystkich pokarmów, dzięki czemu nie jest obciążany układ trawienny. To właśnie przeprowadzenie leczenia implantologicznego pozwala skutecznie poprawić jakość życia!
Rodzaje leczenia implantologicznego
Sposób przeprowadzenia leczenia implantologicznego uzależniony jest przede wszystkim od skali braków zębowych, z którymi boryka się dany Pacjent. Można wyodrębnić trzy podstawowe odmiany ubytków w uzębieniu:
- Pojedyncze – wszczepiany zostaje jeden implant wyposażony w specjalny łącznik, do którego przytwierdza się odpowiednią rekonstrukcję protetyczną. Alternatywną metodą jest zamocowanie mostu na delikatnie oszlifowanych zębach sąsiadujących z brakiem. W takim przypadku jednak służące za podstawę uzębienie musi być zdrowe;
- kilkukrotne, przy sąsiadujących brakach – w obliczu kilku braków obok siebie dobrym wyjściem jest zastosowanie mostu protetycznego na implantach. Zostają one wszczepione po przeciwległych stronach ubytku, na nich z kolei mocuje się stosowny most z koronami protetycznymi. Ilość implantów jest zależna od przypadku, alternatywnym sposobem przytwierdzenia mostów jest osadzenie ich na oszlifowanych zdrowych zębach;
- bezzębie – protezy oparte na implantach są doskonałym sposobem radzenia sobie z bezzębiem. Odznaczają się nieprzeciętną estetyką oraz funkcjonalnością wiernie odwzorowującą naturalne uzębienie. W ich zakres wchodzą zarówno stałe rekonstrukcje, jak i ruchome (overdenture). Pacjentom dotkniętym bezzębiem szczególnie rekomenduje się protezy na czterech bądź sześciu implantach rekonstruujące pełne łuki zębowe. Ich przewaga nad stałymi odpowiednikami przejawia się w bardzo wysokiej stabilności, bowiem ryzyko wypadnięcia odbudowy podczas kichania czy nagłego śmiechu jest całkowicie zredukowane.
Implant natychmiast po usunięciu zęba
Dzięki nowoczesnej technologii i metodyce implant można wszczepić zaraz po ekstrakcji zęba. To szczególnie przydatne w sytuacji braków w uzębieniu, które pogarszają estetykę uśmiechu oraz utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Implantację natychmiastową przeprowadzamy zaraz po usunięciu zęba. Kiedy implant jest już umieszczony w kości szczęki lub żuchwy, zostaje odpowiednio zabezpieczony i obciążony uzupełnieniem tymczasowym. W odcinkach bocznych uzębienia jest to zazwyczaj indywidualny pierścień gojący, natomiast w odcinku przednim preferowana jest korona natychmiastowa, która imituje własny utracony ząb.
Precyzja zabiegu
Zabieg zawsze poprzedzony jest dokładną diagnostyką, której niezbędnym elementem jest analiza za pomocą tomografii komputerowej. Implantacja wykonywana jest przy pomocy uprzednio wykonanego szablonu. Jest to plastikowy element, który umożliwia osadzenie implantu chirurgowi idealnie w tej pozycji, która jest optymalna ze względów estetycznych i funkcjonalnych.
Implanty natychmiastowe – zalety
- Znacznie krótszy czas leczenia;
- lepsze efekty estetyczne;
- lepsza anatomia okolicy implantowanej;
- krótszy okres gojenia;
- mniejsza inwazyjność zabiegu.
Czy istnieją przeciwwskazania do implantacji natychmiastowej?
Głównym przeciwwskazaniem do implantacji natychmiastowej jest rozległy, przewlekły stan zapalny występujący w miejscu usuwanego zęba oraz ostry ropny stan zapalny. Brak uzyskania stabilizacji pierwotnej w wyniku niewystarczającej ilość tkanki kostnej również jest przeciwwskazaniem do takiego zabiegu. Implantacji natychmiastowej nie wykonamy również w takich sytuacjach jak podczas implantacji klasycznej, odroczonej.
Zobacz jak przebiegło leczenie naszych pacjentów
Pan Aleksander ze SzczecinaPan Aleksander zgłosił się do nas z brakiem wszystkich zębów w obrębie szczęki górnej i brakiem zębów w odcinkach bocznych w szczęce dolnej. Ilość kości była niewystarczająca, aby powyższe braki uzupełnić implantami na stałe. Dlatego zdecydowaliśmy założyć cztery implanty w szczęce górnej, a na dole wykorzystaliśmy cztery własne zęby Pacjenta. Na tak przygotowanych filarach umieściliśmy dwie protezy overdenture. Taka metoda leczenia w zupełności usatysfakcjonowała Pacjenta. |
Pani Elżbieta ze SzczecinaPani Elżbieta pragnęła poprawić estetykę swojego uśmiechu. Chciała także uzupełnić brak zębów tylnych w żuchwie. Na dolnych zębach przednich założyliśmy korony ceramiczne, które zlikwidowały nieestetyczne przerwy pomiędzy zębami. Natomiast trzonowce zrekonstruowaliśmy za pomocą protezy opartej na wygodnych zatrzaskach. |
Pani Krystyna ze SzczecinaPani Krystyna zgłosiła się do nas w celu poprawy estetyki zębów oraz uzupełnienia braków zębowych. W obrębie górnego łuku zębowego zastosowaliśmy optymalną w jej przypadku metodę odbudowy uzębienia za pomocą ceramicznego mostu. Na dolnych zębach trzonowych wykonano protezę zatrzaskową, a przednie zęby, widoczne podczas uśmiechu dodatkowo wybieliliśmy. W ten sposób przywróciliśmy zarówno funkcjonalność uzębienia, jak i atrakcyjny wygląd uśmiechu. |
Pani JadwigaPani Jadwiga przyszła do nas z niewielką ilością zębów, które niestety wymagały ekstrakcji po wykonanej diagnostyce. Zalecono sanację jamy ustnej, a po odpowiednim czasie gojenia zębodołów, przystąpiono do wszczepienia implantów w żuchwie. W przypadku bezzębia całkowitego, zastosowano protezę na implantach z belką Doldera, która umożliwiła stabilizację protezy całkowitej za pomocą wszczepionych wcześniej implantów. Ta metoda jest zaawansowanym systemem mocowania protezy w ustach pacjenta, zapewniając najwyższą stabilizację. Zazwyczaj jest ona umocowana na 3-4 implantach, a na niej znajdują się zatrzaski stabilizujące protezę. Niestety, ze względu na brak wystarczającej ilości tkanki kostnej, ten konkretny zabieg nie był możliwy w szczęce, więc zdecydowano się na całkowitą protezę akrylową. Dzięki zastosowanym i wykonanym rozwiązaniom, Pani Jadwiga odzyskała funkcjonalność i pewność siebie. Przemiana, którą przeszła, sprawiła, że jej uśmiech pojawia się teraz znacznie częściej. Jesteśmy pełni podziwu za jej wytrwałość i determinację w dążeniu do wymarzonego uśmiechu |
implanty szczecin
Wpływ braków zębowych na zdrowie
Zdrowie zębów ma wpływ nie tylko na jamę ustną, ale także na cały organizm człowieka. Jakość życia Pacjentów borykających się z brakami zębowymi znacznie spada, a związany z tym dyskomfort może prowadzić do stopniowego wycofywania się z życia towarzyskiego.
W chwili utraty zęba rozpoczyna się tzw. proces zaniku kości. Jeśli brak zębowy nie zostanie szybko uzupełniony, np. implantem, to tkanki kostnej zacznie ubywać. Dzieje się tak ze względu na brak obciążenia kości przez naturalny ząb. W konsekwencji Pacjent, który chciałby podjąć leczenie implantologiczne po dłuższym czasie od utraty zęba, gdy kość już uległa znacznemu zanikowi – będzie musiał liczyć się z koniecznością przeprowadzenia tzw. odbudowy kości. To zabieg wykonywany w sytuacji, gdy tanki kostnej jest zbyt mało, aby wszczepić implanty zębów.
Zespół ekspertów
Jesteśmy przekonani, że ogromne umiejętności, szeroka wiedza i bogate doświadczenie lekarzy są źródłami sukcesu każdego leczenia. Dlatego naszą klinikę tworzą eksperci specjalizujący się w wąskich dziedzinach z zakresu stomatologii, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie znakomitych efektów estetycznych i funkcjonalnych. Nasi lekarze podczas planowania biorą pod uwagę wszystkie najmniejsze cechy wyglądu Pacjenta, tym samym dobierają metody leczenia, które pozwalają uzyskać efekty idealnie współgrające z resztą twarzy. Co jednak najważniejsze, to właśnie ogromne umiejętności ekspertów sprawiają, że wykonywane zabiegi są tak niezwykle skuteczne. O efektywności naszych działań świadczą setki zadowolonych Pacjentów opuszczających klinikę stomatologiczną!
Nowoczesny skaner
Nowoczesny skaner wewnątrzustny pozwala uzyskać na ekranie komputera precyzyjny obraz jamy ustnej Pacjenta. Jest nieocenionym narzędziem przede wszystkim w diagnostyce protetycznej, implantologicznej i ortodontycznej. Pozwala na szczegółowe zapoznanie się ze stanem jamy ustnej, a tym samym na dokładne zdiagnozowanie problemu i znalezienie jego źródła. W ten sposób jeszcze zwiększa się skuteczność leczenia.
Skaner dostarcza także danych wykorzystywanych do precyzyjnego projektowania prac protetycznych i aparatów ortodontycznych. Dzięki temu stają się one dokładniejsze i lepiej odpowiadające indywidualnym uwarunkowaniom anatomicznym Pacjenta.
Skanowanie uzębienia jest nie tylko dokładniejszą, ale też o wiele bardziej komfortową alternatywą do pobierania wycisków. Nie powoduje dyskomfortu ani odruchu wymiotnego, jaki może wiązać się z obecności w jamie ustnej masy wyciskowej. Skaner pozwala też na znaczne przyśpieszenie procedury. Tradycyjne pobieranie wycisków zajmuje około pięciu minut, podczas gdy wykonanie skanu zabiera nie więcej czasu niż trzydzieści sekund. Dodatkowym plusem jest możliwość korekty cyfrowego wycisku po wykonaniu skanu bez konieczności przeprowadzenia procedury od początku.
Oprogramowanie zaopatrzone jest w aplikacje, dzięki którym można między innymi zaprojektować uzupełnienia protetyczne, takie jak korony i mosty, protezy, a oprócz tego aparaty ortodontyczne, alignery czy szablony chirurgiczne. Dane są zapisywane w chmurze w czasie rzeczywistym, co usprawnia komunikację z laboratorium.
Poznaj naszych ekspertów wykonujących leczenie implantologiczne:
Chirurg szczękowo-twarzowy. Kierownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Szpitalu Klinicznym Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Chirurg z dużymdoświadczeniem implantologicznym.
Prywatnie pasją Doktora jest śpiew i wędkarstwo.
Kiedy warto skorzystać z leczenia implantologicznego?
Niezależnie od tego, czy w łuku zębowym pojawiła się pojedyncza luka czy znaczne braki, w takim przypadku zaleca się przeprowadzenie zabiegu implantacji. To właśnie dzięki wszczepieniu implantów w sytuacji, kiedy konieczne jest zastosowanie mostu protetycznego, można uniknąć szlifowania uzębienia. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby ingerowania w zdrowe tkanki. Dodatkowo implanty zastępują korzenie zębów, przejmując tym samym ich funkcje, dzięki czemu przywracana jest naturalna sytuacja w jamie ustnej. Wszystko to sprawia, że zabieg implantacji jest zawsze zalecany w przypadku pojawienia się nawet pojedynczej luki, ponieważ umożliwia uzyskanie najkorzystniejszych efektów.
Nie należy ignorować żadnego braku w uzębieniu. Nawet pojedynczy ubytek w mało widocznym miejscu np. w tylnym odcinku jamy ustnej, może powodować szereg groźnych konsekwencji dla całego organizmu człowieka m.in.:
- bóle głowy, kręgosłupa – braki w uzębieniu mogą z czasem prowadzić do pojawiania się migrenowych bólów głowy, a nawet powstawania bólu kręgosłupa. To efekt, między innymi, nieprawidłowego rozkładu sił, wywołanego przez przesunięcia zębów, które następują na skutek utraty jednego lub kilku z nich. Zęby zaczynają nieprawidłowo stykać się ze sobą, co skutkuje zaburzeniami w obrębie mięśni żucia, czego efektem mogą być powyższe problemy,
- wady ortodontyczne – w przypadku pojawienia się luki w uzębieniu, sąsiadujące zęby zaczynają przemieszczać się w jej kierunku. Siły żucia zawsze będą działały niekorzystnie na zęby, które uległy przesunięciu. W ich wyniku może również dochodzić do powstawania wad ortodontycznych,
- trudności z jedzeniem – braki w uzębieniu mogą zniechęcać do spożywania ulubionych potraw. To efekt problemów pojawiających się w chwili przeżuwania. Twardsze produkty podrażniają miejsce po brakującym zębie, a nawet ranią dziąsła. W konsekwencji Pacjent zaczyna stopniowo unikać niektórych potraw, aby uniknąć dyskomfortu. To problem, który na początku jest niezauważany, a z czasem znacznie zmniejsza komfort życia,
- estetyka twarzy – braki zębowe mogą prowadzić do utraty naturalnych rysów i kształtu twarzy. Zaczynają pojawiać się zmarszczki i w konsekwencji Pacjent wygląda dużo starzej. To wynik stopniowego zanikania kości oraz powstawania kolejnych braków zębowych w tzw. efekcie domina,
- nieprawidłowa wymowa – braki zębowe powodują stopniowe powstawanie wad wymowy np. seplenienia. Problem dotyczy przede wszystkim osób, które borykają się z większymi brakami i może być początkowo niezauważany u Pacjentów, u których ilość braków zębowych zwiększa się z czasem,
- dyskomfort psychiczny – braki w uzębieniu znacznie obniżają jakość życia Pacjenta. Powstrzymują go nie tylko przed swobodnym uśmiechaniem się, ale również przyczyniają się do stopniowego wycofywania się z życia towarzyskiego. Wszystko zaczyna się od nieświadomego zasłaniania ust podczas śmiechu czy rozmowy. Pacjent zaczyna wstydzić się swojego uśmiechu i unika spotkań. W efekcie pogarszają się jego relacje z ludźmi, co może mieć wpływ nawet na życie zawodowe.
implanty zębowe szczecin
Kiedy nie można przeprowadzić leczenia implantologicznego?
Implantologia to doskonale przebadana i udokumentowana dziedzina stomatologii. Stopień powodzenia zabiegów implantologicznych sięga nawet 95%. Obecnie przeciwwskazania do implantacji zostały ograniczone do minimum. Niektóre czynniki mają natomiast niekorzystny wpływ na osiągnięcie pełnego sukcesu w leczeniu:
- palenie papierosów – nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do implantacji, natomiast tak, jak niekorzystnie wpływa na cały organizm człowieka, niekorzystnie wpływa także na stan zdrowia jamy ustnej. Dlatego zalecamy wszystkim Pacjentom, aby zrezygnowali z nałogu,
- przewlekłe choroby krążenia, stawów i cukrzyca – w przypadku osób borykających się z przewlekłymi chorobami niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego. Najczęściej konieczne jest ustabilizowanie choroby ogólnej przed podjęciem leczenia,
- zanik kości – odpowiednia ilość tkanki kostnej jest niezbędna do podjęcia leczenia implantami zębów. Jeśli doszło do zaniku kości, konieczne jest określenie stopnia tych zmian. Odpowiedź na pytanie, czy odbudowa kości będzie konieczna, można uzyskać na podstawie badania klinicznego i radiologicznego. W niektórych sytuacjach niezbędne jest także wykonanie tomografii komputerowej. W skrajnych warunkach wykonanie implantacji może okazać się niemożliwe.
implanty stomatologiczne szczecin
Etapy leczenia implantologicznego
Ilość etapów i długość trwania leczenia implantologicznego jest uzależniona od rodzaju leczenia (korony, mosty, protezy) oraz indywidualnych warunków anatomicznych Pacjenta, w tym stanu zdrowia jamy ustnej. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie swoich potrzeb i oczekiwań jest wizyta konsultacyjna. Możesz zapisać się na nią dzwoniąc pod nr tel.: +48 91 419 90 00 lub wysyłając formularz z naszej strony. Nasze recepcjonistki dobiorą dogodny dla Ciebie termin wizyty.
Standardowo proces leczenia implantologicznego można podzielić na kilka kroków:
1. Konsultacja z diagnostyką – każde leczenie w naszym gabinecie rozpoczynamy od konsultacji i kompleksowej diagnostyki, która kwalifikuje Pacjenta do leczenia implantami zębów. Badania są wykonywane w centrum diagnostycznym, które znajduje się w naszej klinice, dzięki czemu skraca się czas trwania leczenia. Podczas konsultacji lekarz weryfikuje stan jamy ustnej Pacjenta, rozmawia z nim i dobiera najlepszą możliwą metodę leczenia. Na podstawie przeprowadzonych badań stomatolog tworzy też precyzyjny plan zabiegu implantologicznego i całego leczenia.
2. Zabieg implantacji – na kolejnej wizycie przeprowadzamy zabieg wszczepiania implantów zębowych, który trwa średnio od kilku do kilkudziesięciu minut (w zależności od ilości wprowadzanych implantów i zakresu zabiegu). Implantacja przeprowadzana jest przy wykorzystaniu komputerowego znieczulenia, dzięki czemu jest niemal całkowicie bezbolesna. Po jej zakończeniu może pojawić się dyskomfort, którego nasilenie jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji każdego Pacjenta. Standardowo wyposażamy Pacjentów w środki przeciwbólowe, które w razie konieczności uśmierzą ból. Pacjenci zostają zaopatrzeni także w płukankę przeciwzapalną oraz antybiotyk, który przyśpieszy gojenie i zmniejszy dyskomfort natychmiast po zabiegu.
3. Kontrola – po 2 tygodniach od zabiegu implantologicznego, lekarz przeprowadza kontrolę. Jeśli proces gojenia jest prawidłowy, to podczas tej wizyty dentysta zdejmuje szwy. Jest to prosta i bezbolesna procedura.
4. Osteointegracja – po zdjęciu szwów następuje faza gojenia (osteointegracja). Czas jej trwania jest indywidualnie określany przez lekarza i waha się od 2 do 12 miesięcy. Proces ten jest uzależniony od typu kości Pacjenta, miejsca wszczepienia implantów oraz dodatkowo przeprowadzonych zabiegów, np. odbudowy kości.
5. Osadzenie pierścieni gojących – po całkowitym zagojeniu się miejsca zabiegowego lekarz osadza tzw. pierścienie gojące, których zadaniem jest ukształtowanie dziąsła i przygotowanie go pod odbudowę protetyczną zęba.
6. Pobranie wycisku uzębienia – na kolejnej wizycie lekarz pobiera precyzyjny wycisk jamy ustnej Pacjenta, który jest przekazywany do laboratorium protetycznego. Na jego podstawie technik przygotowuje indywidualnie dopasowaną koronę, most lub protezę. Dzięki bliskiej współpracy pomiędzy lekarzem a technikiem dentystycznym możemy skrócić wykonywanie wybranych procedur, a tym samym przebieg całego leczenia protetycznego.
7. Oddanie pracy protetycznej – podczas kolejnej wizyty Pacjent przymierza przygotowaną wcześniej pracę protetyczną. Dentysta z kolei weryfikuje jej funkcjonalność oraz estetykę i w razie konieczności wysyła na ostatnie poprawki do laboratorium protetycznego. Następnie Pacjent otrzymuje docelową odbudowę swoich zębów i jeśli zostanie ona zaakceptowana, lekarz osadza ją na stałe na implantach.
Opiekun Pacjenta
W naszym Centrum Stomatologicznym zależy nam nie tylko na tym, by leczenie było skuteczne, ale też by odbywało się w dogodnych dla Pacjenta warunkach. Z tej przyczyny wprowadziliśmy funkcję Opiekuna Pacjenta. Towarzyszy on Pacjentowi przez cały okres leczenia. Koordynuje jego przebieg, tłumaczy wszelkie niejasności, udziela informacji – pozostaje do dyspozycji Pacjenta, by przeprowadzić go komfortowo przez proces leczenia. Dzięki temu Pacjent nie czuje się zagubiony w medycznych procedurach, a komunikacja między nim i lekarzem zostaje usprawniona dzięki pośrednictwu Opiekuna.
Skuteczny i bezbolesny zabieg
W naszej klinice wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, dzięki którym możliwe jest nie tylko uzyskanie znakomitych efektów, ale przede wszystkim podniesienie efektywności przeprowadzanych zabiegów. Stosujemy w pełni bezpieczne implanty wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu skuteczność leczenia implantologicznego sięga niemalże 100%! Duża w tym oczywiście zasługa naszych lekarzy, którzy specjalizują się w wąskich dziedzinach stomatologicznych.
Zawsze zależy nam na tym, aby wszystkie wykonywane zabiegi były skuteczne i w pełni komfortowe. Dlatego korzystamy z innowacyjnego komputerowego znieczulenia. Urządzenie to sprawia, że zabieg wszczepienia implantów staje się całkowicie bezbolesny, dzięki czemu wspomnienia z wizyty w naszej klinice zawsze są niezwykle przyjemne!
Nowoczesne znieczulenie komputerowe
W naszej klinice stomatologicznej zawsze dbamy o najwyższy komfort Pacjentów. Dlatego też szczególną wagę przykładamy do tego, aby wszystkie zabiegi były całkowicie bezbolesne. Z tego powodu każdy z gabinetów naszej kliniki został wyposażony w system komputerowego znieczulenia. To właśnie dzięki niemu możliwe jest przejście przez wszystkie zabiegi komfortowo i bez stresu. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że podawanie znieczulenia jest ściśle kontrolowane przez komputer, co pozwala maksymalnie ograniczyć dyskomfort podczas podawania znieczulenia. Zaprogramowane tryby pracy w urządzeniu pozwalają na wykonanie znieczulenia w najbardziej optymalny dla Pacjenta sposób.
Co możesz teraz zrobić?
Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań jest wizyta konsultacyjna. Podczas jej trwania lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej, dobierze najlepszą metodę leczenia i zaproponuje Ci wstępny plan oraz kosztorys. Pierwsza konsultacja to doskonały sposób na poznanie naszego zespołu oraz przygotowanie się do spełnienia swoich marzeń o pięknym i zdrowym uśmiechu. Możesz się zapisać wysyłając formularz z tej strony lub dzwoniąc pod nr tel.: +48 91 419 90 00. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą i dobiorą dogodny termin wizyty.
Cennik
Implanty | ||
---|---|---|
Uzupełnienia stałe: | ||
Implant (część chirurgiczna) | 3 000 zł | Rodzaj leczenia implantologicznego jest zależny przede wszystkim od ilości ubytków w uzębieniu. W przypadku pojedynczych braków idealnym rozwiązaniem jest implant z koroną. Jeżeli natomiast braki w uzębieniu są bardziej rozległe, możemy wykonać most ceramiczny lub założyć protezę na implantach. Każde z tych rozwiązań umożliwia przywrócenie doskonałej funkcjonalności jamy ustnej oraz estetyki uśmiechu, nawet w przypadku dużych braków w uzębieniu. |
Proteza na dwóch implantach | od 9 000 zł | |
Most przy bezzębiu na implantach | od 30 000 zł |