Zęby mądrości, zwane również ósemkami, przysparzają z reguły wiele problemów. Bardzo często są powodem nieprzespanych nocy. W jaki sposób więc radzić sobie z problematycznym uzębieniem? I czy usuwanie ósemek jest jedynym wyjściem? Spróbujmy przyjrzeć się i odpowiedź na nurtujące pytania.
Spis treści
Wady zgryzu
Ósemki mogą nie mieć miejsca, aby spokojnie się wyrżnąć. Dochodzi wtedy do przemieszczania się reszty uzębienia, co w konsekwencji powoduje wady zgryzu. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest szybkie działanie. Aby zapobiec wszystkim zagrożeniom ortodontycznym, zaleca się przeprowadzenie zabiegu ekstrakcji, czyli usunięcia. Warto w tym miejscu podkreślić, że zabieg ten jest bezbolesny dzięki zastosowaniu komputerowego znieczulenia. Pozwala on na przejście przez całe leczenie niezwykle komfortowo. Jego odpowiedni wygląd sprawia, że u Pacjenta nie pojawiają się żadne negatywne skojarzenia związane z tradycyjnym leczeniem.
Ósemka nie chce ujrzeć światła dziennego
Proces wyrzynania się zębów mądrości przypada na wiek między 17 a 25 rokiem życia. Oczywiście pojawiają się wtedy różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Poważnym jednak problemem jest sytuacja, kiedy mamy do czynienia z zębem zatrzymanym. Oznacza to, że ósemka pozostała w kości. W najbliższym obszarze mogą pojawić się torbiele lub stany zapalne. Również wtedy konieczne jest przeprowadzenie ekstrakcji zęba mądrości. Pozwala to usunąć ognisko zapalne.