Któż nie pragnie cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem? To właśnie za jego sprawą drzwi do sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym stają otworem. Cóż jednak zrobić w przypadku, kiedy wskutek nieszczęśliwego wypadku, choroby czy zaniedbań dojdzie do wypadnięcia zęba? W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem jest podjęcie kompleksowego leczenia stomatologicznego, którego celem jest estetyczne i funkcjonalne odbudowanie utraconego uzębienia. Często jednak zagadką pozostaje pytanie, ile tak naprawdę kosztuje zrekonstruowanie pojedynczego zęba? Przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu i rozwiejemy wątpliwości.
Spis treści
Kompleksowe leczenie
Nim jednak przejdziemy do odpowiedzi na nurtujące pytanie, ile kosztuje odbudowanie utraconych fragmentów zęba, warto dowiedzieć się, jakie istnieją możliwości leczenia. Przy pojedynczych brakach mamy właściwie dwie możliwości: pierwsza – doszło do utraty tylko części zęba i jest możliwa rekonstrukcja pozostałej części, natomiast druga – pojawiła się luka w uzębieniu. Różne sytuacje wiążą się oczywiście z innymi metodami leczenia. I tak w przypadku utracenia tylko części zęba na początku konieczne jest precyzyjne oczyszczenie pozostałych fragmentów tak, aby w przyszłości nie pojawiły się żadne poważniejsze zmiany. Następnie możliwym staje się zamocowanie korony protetycznej. W celu jej wykonania konieczne jest pobranie wycisku uzębienia, który po przesłaniu do pracowni protetycznej wykorzystywany jest tam do przygotowania rekonstrukcji w pełni dopasowanej do reszty uzębienia. Po zamocowaniu korony protetycznej znowu można cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem!
Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku, kiedy doszło do wypadnięcia zęba. Wtedy możliwe jest zastosowanie mostu protetycznego lub zamocowanie korony na implancie. W pierwszej z tych metod również konieczne jest pobranie wycisku uzębienia, aby w pracowni protetycznej technik mógł przygotować idealnie dopasowaną rekonstrukcję. Warto również pamiętać, że wymagane jest oszlifowanie zdrowych zębów sąsiadujących z luką, dzięki czemu możliwe staje się stabilne przymocowanie rekonstrukcji protetycznej. Rozwiązanie to, jak łatwo się domyślić, nie należy do najlepszych, ponieważ konieczna jest ingerencja w zdrowe tkanki uzębienia. Dlatego w naszej klinice zawsze w takiej sytuacji zalecamy zastosowanie korony na implancie, dzięki czemu można uzyskać nie tylko znakomite efekty estetyczne, ale również funkcjonalne.
Przy tym ostatnim rozwiązaniu niezwykle ważne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, na podstawie której lekarz prawidłowo oceni stan zdrowia jamy ustnej oraz ustali, czy ilość tkanki kostnej jest odpowiednia do wykonania leczenia implantologicznego. Następnie w miejsce po utraconym korzeniu wszczepia się implant, czyli małą tytanową śrubkę. Co ważne, zabiegi przeprowadzane w naszej klinice są całkowicie bezbolesne, a to za sprawą komputerowego znieczulenia. Jest to nowoczesne urządzenie, w którym pozbyto się wad występujących w tradycyjnych metodach znieczuleń, przez co cały proces leczenia jest niezwykle komfortowy, a Pacjenci opuszczają gabinet z szczerym uśmiechem! Wszczepiony implant staje się podstawą, do której następnie może zostać zamocowana korona protetyczna. W ten sposób zrekonstruowany zostaje utracony ząb, a tym samym przywracana jest estetyka uśmiechu i pełna funkcjonalność w jamie ustnej! Od tej pory znowu można cieszyć się pełnią życia!