fbpx
4.8 / 5
średnia ocena

Porady ekspertów


Jadczyk - zanik kości
Bartosz Jadczyk
Implant to podstawa
implanty Jadczyk korony i mosty Szczecin

Braki w uzębieniu negatywnie wpływają na estetykę uśmiechu. Mogą przyczyniać się także do poważniejszych problemów, np. do zaniku kości, który spowodowany jest brakiem jej obciążenia przez ząb. Luka w uzębieniu może być konsekwencją poważnych zaniedbań, które mogą ostatecznie prowadzić do pojawienia się kolejnych braków zębowych. Dlatego nie należy lekceważyć nawet najmniejszych luk w uzębieniu. Często najlepszym rozwiązaniem okazuje się wszczepienie implantów.
 
 
 

Czym właściwie jest implant?

Implant jest to niewielka śrubka, która zastępuje utracony korzeń zęba. Umożliwia to przeprowadzenie odbudowy zęba, a także może być ważnym etapem przy rekonstrukcji całego łuku. Niezwykłą zaletą wykorzystania implantu jest niezwykła skuteczność leczenia, która sięga prawie 100%. Wynika to z doświadczenia lekarzy i wysokiej jakości technologii stosowanych w naszym gabinecie. Warto dodać, że do produkcji implantu wykorzystuje się tytan. Jest to materiał biokompatybilny, dzięki czemu dochodzi do całkowitej integracji implantu z kością.
 
 

Odbudowa pięknego uśmiechu!

Niezwykłą zaletą wykorzystania implantów w leczeniu jest możliwość odbudowy nie tylko pojedynczych ubytków, ale również całego łuku zębowego. Jak to możliwe? Implant wraz z łącznikiem jest właściwie podstawą dla późniejszych prac protetycznych, które odpowiadają za efekty estetyczne. Korony, mosty czy protezy są ostatecznie przymocowywane na implantach. Warto podkreślić, że implantacja pozwala na wierne naśladowanie natury, dzięki czemu leczenie jest tak efektowne i efektywne. Odbudowane zęby na implantach pełnią praktycznie takie same funkcje, jak naturalne zęby. Po całym zabiegu można się w końcu cieszyć pięknym uśmiechem!
 


Zapisz się na konsultację

Implant to podstawa 1 

Przeciwdziałanie zanikowi kości

Po utracie zęba, np. w wyniku jego usunięcia, następuje stopniowy zanik kości. Jeżeli nie zostanie ona obciążona przez implant, może dojść do sytuacji, w której ilość tkanki kostnej będzie niewystarczająca do przeprowadzenia w przyszłości leczenia implantologicznego. Jest to poważna konsekwencja, która nie tylko wpływa na pogorszenie się estetyki twarzy, ale również ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Ostatecznie koniecznością stać się może wykonanie zabiegu mającego na celu odbudowę kości. Szybkie przeprowadzenie zabiegu implantacji po utracie zęba pozwala na wywarcie odpowiedniego obciążenia na kość, co zapobiega jej zanikowi.
 
 

Pełne uzębienie podstawą zdrowego życia

Braki w uzębieniu niosą ze sobą również inne negatywne konsekwencje. Zdrowie zębów ma wpływ na zdrowie całego organizmu! Luki w jamie ustnej mogą być przyczyną problemu spożywania niektórych pokarmów, w szczególności tych twardszych. Przyczyną są dolegliwości bólowe podczas żucia. To z kolei wpływa na trudność przyjmowania ważnych dla organizmu mikroelementów. Warto dodać, że ból może wpływać także na to, iż jedzenie nie będzie odpowiednio przeżuwane. W ten sposób zostaje obciążony układ pokarmowy, co z kolei ma negatywny wpływ dla całego organizmu. Skutek jest oczywisty: pogorszenie ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. Dlatego tak ważne jest, aby zachować zęby w jak najlepszym zdrowiu. Natomiast w sytuacji braków w uzębieniu rozwiązaniem może być wszczepienie implantu, który umożliwia rekonstrukcję uzębienia.
 
 

Odzyskanie komfortu psychicznego

Braki w uzębieniu mogą powodować wstyd przed uśmiechaniem się. To z kolei może prowadzić do wycofania się z życia towarzyskiego. Częste są sytuacje, kiedy Pacjenci unikają spotkań ze znajomymi. Powoduje to, że osoby takie coraz bardziej zamykają się w sobie. Ponadto luki wpływają również negatywnie na wizerunek. Może to być niezwykle uciążliwe w wykonywaniu swojej pracy. Pacjenci skarżą, że nie czują swobodnie podczas ważnych spotkań. Zdecydowanie się na zabieg implantacji pozwala odzyskać komfort psychiczny. Już nigdy nie pojawi się wstyd przed uśmiechaniem. Leczenie pozytywnie wpływa na wizerunek Pacjenta, tym samym zmienia całe jego życie!
 
 

Co możesz teraz zrobić?

Współczesna stomatologia daje narzędzia, które pozwalają zapomnieć o niechcianych lukach w uzębieniu. Dzięki zabiegowi implantacji możliwe jest uzyskanie pięknego uśmiechu. Wystarczy tylko wykonać pierwszy krok i umówić się na konsultację z naszym lekarzem. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer: +48 91 883 47 37.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Podcięcie wędzidełka – co warto wiedzieć?
Jadczyk podcięcie wędzidełka stomatologia dziecięca Szczecin

Być może rozpoznano u Twojego dziecka nieodpowiednią długość wędzidełka i zastanawiasz się, czym właściwie ono jest, a także jakie istnieją metody rozwiązania tego problemu. Mamy na szczęście dobre informacje! […]


Czytaj
Wszystko o fluorozie
fluor Jadczyk profilaktyka Szczecin

Zdrowie zębów ma ogromny wpływ na jakość życia, dlatego nic dziwnego, że stomatolodzy niestrudzenie przypominają o odpowiedniej higienie jamy ustnej. Poza standardowymi czynnościami wykonywanymi w domu, takimi jak szczotkowanie czy nitkowanie, […]


Czytaj
Dlaczego warto uzupełnić pojedynczy brak zębowy?
implanty Jadczyk korony korony i mosty Szczecin

Czasami utrata pojedynczego zęba może być bagatelizowana. Pojawić się mogą wtedy różnego rodzaju wątpliwości, które odwodzą od podjęcia decyzji o konieczności przeprowadzenia leczenia. Po co decydować się […]


Czytaj

dr n. med. Bartosz Jadczyk, wysoko oceniany dentysta

 

Bartosz Jadczyk – ZnanyLekarz.pl


 

Stomatolog Bartosz Jadczyk
5.0
powered by Facebook
Ilona Krakowska
Ilona Krakowska
2019-04-15T15:34:06+0000
Profesjonalna opieka oraz indywidualne podejście do pacjenta. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie może usiedzieć na miejscu jak ja. Szybko, kompetentnie i z humorem. Właśnie godzinę temu wróciłam i szczerzę się do lustra. Polecam.
Marzena Schielke
Marzena Schielke
2019-03-30T07:39:28+0000
Pare tygodni temu miałam przyjemność leczyć sie pod okiem pana dr.Jadczyka.Moje leczenie nie należało do łatwych..Protetyka,leczenie zachowawcze,ekstrakcje zębów.To był ciężki okres,ale czułam że jestem w dobrych rękach.Wszystko na bardzo wysikim poziomie i co mnie użekło...to opieka i atmosfera.Wszyscy uśmiechnięci i serdeczni.Gorąco polecam dr.Dąbrowską,niesamowita i dokładna.Wkońcu znalazłam gabinet do którego bede zawsze wracała.
Jakub Przybylski
Jakub Przybylski
2019-03-21T14:48:50+0000
Bardzo miła i profesjonalna
Magdalena Mastela
Magdalena Mastela
2019-02-21T18:57:51+0000
Super klinika fachowe podejście do pacjenta POLECAM!!!
Ewa Zientek
Ewa Zientek
2019-02-19T16:46:39+0000
Uwielbiam tą Klinikę! cudowne podejście do pacjenta,pierwszy raz w moim życiu stomatolodzy i personel tak się mną troskliwie zajął.Polecam każdemu kto nawet chorobliwie boi się wizyty u dentysty.Gwarantuję że poczuje się bezpiecznie i komfortowo! i lekarze i personel każdego pacjenta traktują wyjątkowo,serdecznie,jak by był jedyny:-)jestem szczęśliwa że wybrałam tą właśnie klinikę.Dziękuję za pomoc i piękny uśmiech całemu personelowi :-)))Nie zmienię jej do końca świata! Polecam z całego serca:-)))Pragnę dodać ,bo to niezmiernie ważne,bardzo atrakcyjne ceny dla każdego! a to dziś rzadkość!
Ewa Walentynowicz
Ewa Walentynowicz
2019-02-09T08:19:38+0000
Bardzo miła i profesjonalna obsługa, to była moja pierwsza wizyta w tym gabinecie i całą pewnością mogę polecić. Pani doktor Agata jest jak anioł, bardzo delikatnie i bezboleśnie naprawiła ząb i usunęła kamień. Boję się dentysty, ale z pewnością jak będzie taka potrzeba wrócę do tego centrum stomatologicznego. Polecam w 100%. :)
Łukasz Czaja
Łukasz Czaja
2019-01-21T19:00:52+0000
Pełen profesjonalizm. Bardzo miła obsługa i oczywiście bezboleśnie. Polecam.
Beata Wasilewska
Beata Wasilewska
2019-01-16T19:38:36+0000
Super Specjaliści, fachowe podejście do pacjentów. Polecam !😀
Mira MeMe
Mira MeMe
2019-01-16T10:35:14+0000
der Dr. Jadczyk und sein Super Team ist zu 100% zu empfehlen , ein perfekter Service, Patienten orientiert, korrekt, Immer Lösungsorientiert, beste Beratung nach verzweifelter Suche in Berlin, Die Preis Leistungen sind sehr gut, alle sind immer bemüht das man sich wohl fühlt, im.Notfall wird auch ein Hotel zum übernachten organisiert ,alles Perfekt
Beata Majewska
Beata Majewska
2018-12-19T14:39:19+0000
Centrum Stomatologiczne dr. Jadczyka jest najlepszym zespołem fachowców jakich można sobie wyobrazić w tej dziedzinie. Zaczynając od pierwszej rozmowy telefonicznej z panią Iwoną Sobieraj (jest to tak miła i uczynna osoba że mając nawet najgorszy humor i tak zaczniesz usmiechac sie do sluchawki). Podejście pana dr. Bartosza Jadczyka naprawdę SUPER opowiadanie od pierwszej wizyty co bedzie robione na kazdym etapie , leczenie bezbolesne, bardzo szybko, ( tym bardziej ze mam traumę stomatologiczną) tempo prac ktore byly u mnie do wykonania w innych gabinetach to ok 3 miesiecy a tu prosze bardzo JEDEN . Oczywiście tez nie można pominąć asystentki pana dr. Pani Marty Świrkowicz jest bardo odpowiedzialną osobą, (ktora daje podusię pod głowę ), delikatną, zawsze uśmiechnięta i też udzielająca informacji co bedzie teraz robila . JEDYNE CENTRUM STOMATOLOGICZNE JAKIE POLECĘ WSZYSTKO W POLECE I ZAGRANICĄ TO CENTRUM STOMATOLOGICZNE BARTOSZ JADCZYK. DZIEKUJE BARDZO CAŁEMU ZESPOŁOWI JESTESCIE SUPER
Urszula Es Ka
Urszula Es Ka
2018-11-12T13:08:36+0000
Dr Jadczyk jest wysoko wykwalifikowanym specjalistą, jak również bardzo dobrym pracodawcą. Przyjazna atmosfera jest nieodłącznym elementem Jego praktyki.
Jacek Korpak
Jacek Korpak
2018-08-28T10:36:26+0000
Naprawdę warto! :)
Arkadiusz Wojtaszak
Arkadiusz Wojtaszak
2018-03-22T11:40:48+0000
Arkadiusz Śpiewak
Arkadiusz Śpiewak
2018-03-11T20:37:31+0000
Rene Due
Rene Due
2017-12-16T11:13:19+0000
Asia Bychawska
Asia Bychawska
2017-09-09T09:01:05+0000
Sylwia Qba
Sylwia Qba
2017-09-08T19:26:53+0000
Tomasz Andrysiak
Tomasz Andrysiak
2017-09-08T04:26:01+0000
Profesjonalna opieka w każdym calu. Ponad to dbałość o pacjenta, empatia w minimalizacji bólu oraz nieprzyjemnych odczuć. Polecam.
Marek Tytonik
Marek Tytonik
2017-09-07T17:20:58+0000
Marta Bruzda
Marta Bruzda
2017-09-07T16:50:57+0000
Konkretny, rzeczowy, perfekcyjny.
Remigiusz Kuźmicki
Remigiusz Kuźmicki
2017-09-07T16:35:14+0000
Justyna Bazela
Justyna Bazela
2017-09-07T15:10:35+0000
Be Be
Be Be
2017-09-07T14:58:50+0000
Monika Śmigaj
Monika Śmigaj
2017-09-07T14:48:44+0000
Monika Malkiewicz
Monika Malkiewicz
2017-09-02T11:58:49+0000
Jedyny stomatolog na kuli ziemskiej, któremu bezgranicznie ufam. Moje dzieci go kochają. Absolutnie najlepszy. Polecam każdemu 👍
Monika Ławniczak
Monika Ławniczak
2017-08-27T10:19:17+0000
Jestem pacjentka p. Doktora juz od kilku lat i stwierdzam ze jest on najlepszym stomatologiem u jakiego mialam okazje sie leczyc. Profesjonalny, solidny i rzeczowy. Jestem bardzo zadowolona z jego uslug. Z calego serca polecam kazdemu. Danuta Ł.

 

Marlies Morgenstern
Marlies Morgenstern
18:35 03 Sep 18
Mein Mann und ich sind seit 2015 bei Herrn Dr. Jadczyk in Behandlung. Wir sind froh, dass wir solch einen supertollen Zahnarzt gefunden haben. Dr. Jadczyk ist sehr akurat und freundlich und berät ausführlich über die Behandlungsmöglichkeiten.Der Zahnersatz passte, es mußte nichts nachgearbeitet werden.Im vergangenen Jahr wurde die Praxis umgebaut, es sieht jetzt alles sehr modern aus. Es herrscht in der Praxis eine sehr nette und entspannte Atmosphäre. Wir nehmen den Weg gern in Kauf und können Dr. Jadczyk und sein Team uneingeschränkt empfehlen.
Arkadiusz Śpiewak
Arkadiusz Śpiewak
22:42 14 Mar 18
Kolejna wizyta u dr n. med Bartosza Jadczyk zaliczona do udanych. Pełen profesjonalizm. Z każdą wizytą strach przed stomatologiem maleje. Szczerze polecam znajomym i wszystkim innym! Jestem bardzo zadowolony.
Mateusz Malutko
Mateusz Malutko
11:04 04 Feb 18
Bardzo duży profesjonalizm Pana Doktora. Indywidualne podejście do pacjenta. Szczegółowe omówienie wszystkich etapów leczenia. Całkowicie bezbolesne zabiegi. Nowoczesny sprzęt. Miła obsługa i atmosfera w gabinecie. Słowem - centrum stomatologiczne Pana Doktora Jadczyka poleca w 100 % !!!
Leszek Orciuch
Leszek Orciuch
11:03 21 Feb 18
Profesjonalnie i bezstresowo. Bardzo czysta przychodnia. Przyjechałem z Berlina już po raz trzeci.
Łukasz Gronowicz
Łukasz Gronowicz
09:33 30 May 18
Wszystkim ktorzy sie wahają - serdecznie polecam.
Zobacz wszystkie opinie

10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wybierzesz swojego dentystę
Wszelkie prawa zastrzeżone