Biały uśmiech to marzenie wielu osób. Zęby o naturalnej, śnieżnobiałej barwie mogą dodawać pewności siebie i poprawiać ogólny wygląd. Jednak wiele czynników, takich jak picie kawy, palenie papierosów czy nieodpowiednia dieta, może być przyczyną pojawiania się przebarwień. I w tym miejscu pojawia się pytanie, czy można coś z tymi niedoskonałościami zrobić? Na szczęście odpowiedź jest twierdząca i brzmi – wybielanie nakładkowe. A co warto o nim wiedzieć? O tym poniżej.
Spis treści
Dlaczego wybielanie nakładkowe?
Wybielanie nakładkowe to metoda, która zdobyła popularność ze względu na swoją skuteczność i komfort. Działa ona na zasadzie aplikowania żelu wybielającego na specjalnie wykonane nakładki, które dopasowuje się do zębów pacjenta. Dzięki temu żel działa dokładnie i równomiernie na powierzchni zębów, usuwając przebarwienia i przywracając naturalny kolor.
Wybielanie nakładkowe – jak to wygląda w praktyce?
Pierwszym krokiem w procesie wybielania nakładkowego jest konsultacja z doświadczonym dentystą. Wizyta ta jest kluczowa, ponieważ pozwala na ocenę stanu zdrowia jamy ustnej. Na tym etapie specjalista może doradzić, jaka metoda wybielania będzie najbardziej odpowiednia w danym przypadku oraz czy przed jej wykonaniem konieczne jest wdrożenie leczenia.
Po konsultacji następuje dokładne zmierzenie zębów pacjenta i wykonanie indywidualnych nakładek. Tu warto zaznaczyć, że są one miękkie i elastyczne, co pozwala na dobre dopasowanie.
Wybielanie w domu
Proces wybielania nakładkowego przeprowadza się w zaciszu własnego domu. Pacjent nosi nakładki z żelem przez określony czas, zazwyczaj kilka godzin dziennie lub przez całą noc. Cały proces trwa kilka dni lub tygodni, w zależności od zaleceń dentysty. Okres ten może się różnić w zależności od stężenia żelu i efektów, które mają zostać uzyskane.
Ostatni etap – ponowna konsultacja
Po zakończeniu procesu wybielania nakładkowego pacjent wraca do swojego dentysty, który dokładnie oceni efekty zabiegu. Porówna on odcień zębów przed i po wybielaniu, a także sprawdzi ogólny stan zdrowia jamy ustnej. W razie potrzeby może zalecić dodatkowe sesje wybielania, aby osiągnąć pożądany rezultat.
Zalety wybielania nakładkowego z pomocą dentysty
Zanim pacjent zdecyduje się na wybielanie nakładkowe, powinien poznać wszystkie jego zalety. Niewątpliwie do nich należy bezpieczeństwo tego zabiegu. Wszystko odbywa się w tym przypadku pod nadzorem doświadczonego specjalisty, który przeprowadza pacjenta przez cały proces. Tym samym minimalizuje się ryzyko uszkodzenia zębów czy dziąseł. Kolejnym atutem tej metody jest fakt, że nakładki są indywidualnie dopasowywane. Tym samym odpowiednio przylegają do zębów, co przekłada się na ostateczne efekty. Nie da się ukryć, że cały proces jest również bardzo komfortowy. Pacjent stosuje bowiem nakładki w domowym zaciszu i tym samym osobiście wybiera czas ich nałożenia. No i na koniec najważniejsze, a mianowicie efekty. Te przy dobrze przeprowadzonym zabiegu, a także odpowiedniej higienie jamy ustnej mogą utrzymywać się naprawdę długo.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz poprawić wygląd swojego uzębienia, odwiedź Centrum Stomatologiczne Dr. Bartosza Jadczyka. Na wizytę możesz się zapisać, dzwoniąc pod numer +48 91 419 90 00 lub wypełniając formularz. Zapraszamy!