fbpx
4.8 / 5
średnia ocena

Porady ekspertów


Jadczyk - leczenie bez bólu
Bartosz Jadczyk
Dlaczego most na implantach?
implanty Jadczyk korony i mosty Szczecin

Marzysz o pięknym i pełnym uśmiechu? Jakość Twojego życia znacznie się pogorszyła po utracie zębów? Są to właśnie powody, dla których warto podjąć kompleksowe leczenie stomatologiczne, dzięki któremu znowu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia. Co można więc zrobić w przypadku pojawienia się kilku braków zębowych obok siebie? Najczęstszym rozwiązaniem jest zastosowanie mostu protetycznego, który pozwala niezwykle estetycznie zrekonstruować utracone uzębienie, dzięki czemu znowu można cieszyć się pełnią życia!
 
 
 

Czym właściwie jest most protetyczny?

Most to rekonstrukcja protetyczna, którego celem jest odbudowanie utraconych zębów. Składa się on z przęsła, czyli połączonych ze sobą koron protetycznych, oraz filarów, to jest implantów lub naturalnych oszlifowanych zębów sąsiadujących z luką. Most protetyczny jest rozwiązaniem, które mocuje się na stałe, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że wypadnie w najmniej oczekiwanym momencie. W celu uzyskania trwałego i stabilnego efektu stosuje się specjalny cement stomatologiczny pozwalający szczelnie wypełnić wszystkie przestrzenie, przez co resztki pożywienia nie dostają się pod rekonstrukcję protetyczną.
 
 
 

Jak przebiega leczenie?

W przypadku zastosowania mostu protetycznego istnieją dwie możliwości: może on być zamocowany do naturalnego uzębienia sąsiadującego z luką lub do implantów. W pierwszym przypadku konieczne jest oszlifowanie zębów, co pozwala w konsekwencji stabilnie zamocować odbudowę protetyczną. W drugiej sytuacji przeprowadza się dodatkowy zabieg implantacji. Polega on na umieszczeniu dwóch implantów, czyli małych tytanowych śrubek, w miejsce po utraconych korzeniach. Tworzą one w ten sposób stabilną podstawą, na której może zostać zamocowany most protetyczny. Warto wspomnieć, że implanty są całkowicie bezpieczne, ponieważ do ich produkcji wykorzystywany jest najwyższej jakości biokompatybilny materiał, co oznacza, iż bez większych trudności integrują się z kością. Implantacja jest w pełni komfortowa, a to za sprawą stosowanego przez nas komputerowego znieczulenia Dentapen. Pamiętaj, że wszczepienie implantów jest procedurą niezwykle skuteczną, a odsetek zabiegów zakończonych powodzeniem sięga niemalże 100%!
 
Przygotowanie podstawy, jaką mogą być własne zęby lub implanty, to pierwszy etap leczenia. Następnie na podstawie wycisku uzębienia w profesjonalnym laboratorium protetycznym przygotowywana jest rekonstrukcja protetyczna. Jeżeli spełnia ona wszystkie oczekiwania, jest mocowana na stałe. Od tego momentu można cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, a uzyskane efekty sprawiają, że jakość życia znacząco się poprawia!
 
 


  Zapisz się na konsultację

  Dlaczego most na implantach? 1   
   

  Dlaczego warto zdecydować się na most na implantach?

  W naszej klinice stomatologicznej praktykę opieramy na najwyższych standardach i procedurach stosowanych w renomowanych klinikach na całym świecie. Nic więc dziwnego, że zawsze zalecamy zamocowanie mostu protetycznego na implantach. Dlaczego? Przede wszystkim można uniknąć oszlifowania, a tym samym ingerencji w zdrowe tkanki zębów. Pozwala to znacznie łatwiej zadbać o uzębienie, ponieważ nie dochodzi do ich osłabienia, dzięki czemu można znacznie dłużej cieszyć się zdrowymi zębami.
   
  Wszczepienie implantów wiąże się również z niezwykle ważną zaletą. Otóż jedną z funkcji zębów jest prawidłowe obciążanie kości, co pozwala zapobiec zanikowi kości. W momencie, kiedy dojdzie do utraty uzębienia, ta naturalna sytuacja zostaje zachwiana. Oznacza to, że zanik kości zaczyna postępować, doprowadzając nie tylko do pogorszenia estetyki twarzy, ale również do utraty pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Rozwiązaniem w takim przypadku jest wszczepienie implantów. To właśnie one zastępują utracone korzenie zębów, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie naturalnych warunków w jamie ustnej. W ten sposób proces zaniku kości jest hamowany. Pozwala to znowu długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!
   
  Za zastosowaniem mostu protetycznego mocowanego na implantach przemawiają również względu estetyczne. To właśnie to rozwiązanie pozwala na uzyskanie wyglądu, który jest niemalże nie do udrożnienia od naturalnych zębów. Duża w tym również zasługa naszych lekarzy, którzy mogą pochwalić się ogromną wiedzą i bogatym doświadczeniem. O skuteczności stosowanych przez nas rozwiązań świadczą tysiące zadowolonych Pacjentów po zakończonym leczeniu w Centrum Stomatologicznym dr. Jadczyka.
   
   
   

  Co możesz teraz zrobić?

  Postaw na sprawdzone rozwiązania. Zdecyduj się na leczenie stomatologiczne, które może niezwykle pozytywnie odmienić Twoje życie. W przypadku pojawienia się kilku braków zębowych obok siebie most protetyczny mocowany na implantach to znakomity sposób na rozwiązanie problemu. Przekonaj się sam i odwiedź naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną! W celu umówienia się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer: +48 91 455 85 55.

  Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
  Proteza zębów – którą wybrać?
  implanty Jadczyk protezy Szczecin

  Proteza zębów obejmuje dużą grupę różnych uzupełnień protetycznych. Wybór właściwej protezy to odpowiedzialna decyzja, która powinna zostać podjęta przez pacjenta w oparciu o co najmniej kilkanaście kryteriów. W rachubę […]


  Czytaj
  Czym jest korona protetyczna?
  implanty Jadczyk korony i mosty Szczecin

  Wypadł Ci ząb? Zastanawiasz się, czy istnieje skuteczna metoda go odbudowania? We współczesnej stomatologii idealnym rozwiązaniem w przypadku pojedynczej luki jest zastosowanie korony protetycznej. To właśnie dzięki […]


  Czytaj
  Stomatologia bez tajemnic – wszystko o małych pracach protetycznych
  Jadczyk korony i mosty licówki protezy stomatologia estetyczna Szczecin

  Protetyka stomatologiczna to dziedzina, która zajmuje się odbudową utraconego uzębienia. Współcześnie jej możliwości są bardzo szerokie. Dzisiaj za pomocą różnego rodzaju prac protetycznych możemy nie tylko […]


  Czytaj

  dr n. med. Bartosz Jadczyk, wysoko oceniany dentysta

   

  Bartosz Jadczyk – ZnanyLekarz.pl


   

  Stomatolog Bartosz Jadczyk
  5.0
  powered by Facebook
  Ilona Krakowska
  Ilona Krakowska
  2019-04-15T15:34:06+0000
  Profesjonalna opieka oraz indywidualne podejście do pacjenta. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie może usiedzieć na miejscu jak ja. Szybko, kompetentnie i z humorem. Właśnie godzinę temu wróciłam i szczerzę się do lustra. Polecam.
  Marzena Schielke
  Marzena Schielke
  2019-03-30T07:39:28+0000
  Pare tygodni temu miałam przyjemność leczyć sie pod okiem pana dr.Jadczyka.Moje leczenie nie należało do łatwych..Protetyka,leczenie zachowawcze,ekstrakcje zębów.To był ciężki okres,ale czułam że jestem w dobrych rękach.Wszystko na bardzo wysikim poziomie i co mnie użekło...to opieka i atmosfera.Wszyscy uśmiechnięci i serdeczni.Gorąco polecam dr.Dąbrowską,niesamowita i dokładna.Wkońcu znalazłam gabinet do którego bede zawsze wracała.
  Jakub Przybylski
  Jakub Przybylski
  2019-03-21T14:48:50+0000
  Bardzo miła i profesjonalna
  Magdalena Mastela
  Magdalena Mastela
  2019-02-21T18:57:51+0000
  Super klinika fachowe podejście do pacjenta POLECAM!!!
  Ewa Zientek
  Ewa Zientek
  2019-02-19T16:46:39+0000
  Uwielbiam tą Klinikę! cudowne podejście do pacjenta,pierwszy raz w moim życiu stomatolodzy i personel tak się mną troskliwie zajął.Polecam każdemu kto nawet chorobliwie boi się wizyty u dentysty.Gwarantuję że poczuje się bezpiecznie i komfortowo! i lekarze i personel każdego pacjenta traktują wyjątkowo,serdecznie,jak by był jedyny:-)jestem szczęśliwa że wybrałam tą właśnie klinikę.Dziękuję za pomoc i piękny uśmiech całemu personelowi :-)))Nie zmienię jej do końca świata! Polecam z całego serca:-)))Pragnę dodać ,bo to niezmiernie ważne,bardzo atrakcyjne ceny dla każdego! a to dziś rzadkość!
  Ewa Walentynowicz
  Ewa Walentynowicz
  2019-02-09T08:19:38+0000
  Bardzo miła i profesjonalna obsługa, to była moja pierwsza wizyta w tym gabinecie i całą pewnością mogę polecić. Pani doktor Agata jest jak anioł, bardzo delikatnie i bezboleśnie naprawiła ząb i usunęła kamień. Boję się dentysty, ale z pewnością jak będzie taka potrzeba wrócę do tego centrum stomatologicznego. Polecam w 100%. :)
  Łukasz Czaja
  Łukasz Czaja
  2019-01-21T19:00:52+0000
  Pełen profesjonalizm. Bardzo miła obsługa i oczywiście bezboleśnie. Polecam.
  Beata Wasilewska
  Beata Wasilewska
  2019-01-16T19:38:36+0000
  Super Specjaliści, fachowe podejście do pacjentów. Polecam !😀
  Mira MeMe
  Mira MeMe
  2019-01-16T10:35:14+0000
  der Dr. Jadczyk und sein Super Team ist zu 100% zu empfehlen , ein perfekter Service, Patienten orientiert, korrekt, Immer Lösungsorientiert, beste Beratung nach verzweifelter Suche in Berlin, Die Preis Leistungen sind sehr gut, alle sind immer bemüht das man sich wohl fühlt, im.Notfall wird auch ein Hotel zum übernachten organisiert ,alles Perfekt
  Beata Majewska
  Beata Majewska
  2018-12-19T14:39:19+0000
  Centrum Stomatologiczne dr. Jadczyka jest najlepszym zespołem fachowców jakich można sobie wyobrazić w tej dziedzinie. Zaczynając od pierwszej rozmowy telefonicznej z panią Iwoną Sobieraj (jest to tak miła i uczynna osoba że mając nawet najgorszy humor i tak zaczniesz usmiechac sie do sluchawki). Podejście pana dr. Bartosza Jadczyka naprawdę SUPER opowiadanie od pierwszej wizyty co bedzie robione na kazdym etapie , leczenie bezbolesne, bardzo szybko, ( tym bardziej ze mam traumę stomatologiczną) tempo prac ktore byly u mnie do wykonania w innych gabinetach to ok 3 miesiecy a tu prosze bardzo JEDEN . Oczywiście tez nie można pominąć asystentki pana dr. Pani Marty Świrkowicz jest bardo odpowiedzialną osobą, (ktora daje podusię pod głowę ), delikatną, zawsze uśmiechnięta i też udzielająca informacji co bedzie teraz robila . JEDYNE CENTRUM STOMATOLOGICZNE JAKIE POLECĘ WSZYSTKO W POLECE I ZAGRANICĄ TO CENTRUM STOMATOLOGICZNE BARTOSZ JADCZYK. DZIEKUJE BARDZO CAŁEMU ZESPOŁOWI JESTESCIE SUPER
  Urszula Es Ka
  Urszula Es Ka
  2018-11-12T13:08:36+0000
  Dr Jadczyk jest wysoko wykwalifikowanym specjalistą, jak również bardzo dobrym pracodawcą. Przyjazna atmosfera jest nieodłącznym elementem Jego praktyki.
  Jacek Korpak
  Jacek Korpak
  2018-08-28T10:36:26+0000
  Naprawdę warto! :)
  Arkadiusz Wojtaszak
  Arkadiusz Wojtaszak
  2018-03-22T11:40:48+0000
  Arkadiusz Śpiewak
  Arkadiusz Śpiewak
  2018-03-11T20:37:31+0000
  Rene Due
  Rene Due
  2017-12-16T11:13:19+0000
  Asia Bychawska
  Asia Bychawska
  2017-09-09T09:01:05+0000
  Sylwia Qba
  Sylwia Qba
  2017-09-08T19:26:53+0000
  Tomasz Andrysiak
  Tomasz Andrysiak
  2017-09-08T04:26:01+0000
  Profesjonalna opieka w każdym calu. Ponad to dbałość o pacjenta, empatia w minimalizacji bólu oraz nieprzyjemnych odczuć. Polecam.
  Marek Tytonik
  Marek Tytonik
  2017-09-07T17:20:58+0000
  Marta Bruzda
  Marta Bruzda
  2017-09-07T16:50:57+0000
  Konkretny, rzeczowy, perfekcyjny.
  Remigiusz Kuźmicki
  Remigiusz Kuźmicki
  2017-09-07T16:35:14+0000
  Justyna Bazela
  Justyna Bazela
  2017-09-07T15:10:35+0000
  Be Be
  Be Be
  2017-09-07T14:58:50+0000
  Monika Śmigaj
  Monika Śmigaj
  2017-09-07T14:48:44+0000
  Monika Malkiewicz
  Monika Malkiewicz
  2017-09-02T11:58:49+0000
  Jedyny stomatolog na kuli ziemskiej, któremu bezgranicznie ufam. Moje dzieci go kochają. Absolutnie najlepszy. Polecam każdemu 👍
  Monika Ławniczak
  Monika Ławniczak
  2017-08-27T10:19:17+0000
  Jestem pacjentka p. Doktora juz od kilku lat i stwierdzam ze jest on najlepszym stomatologiem u jakiego mialam okazje sie leczyc. Profesjonalny, solidny i rzeczowy. Jestem bardzo zadowolona z jego uslug. Z calego serca polecam kazdemu. Danuta Ł.

   

  Marlies Morgenstern
  Marlies Morgenstern
  18:35 03 Sep 18
  Mein Mann und ich sind seit 2015 bei Herrn Dr. Jadczyk in Behandlung. Wir sind froh, dass wir solch einen supertollen Zahnarzt gefunden haben. Dr. Jadczyk ist sehr akurat und freundlich und berät ausführlich über die Behandlungsmöglichkeiten.Der Zahnersatz passte, es mußte nichts nachgearbeitet werden.Im vergangenen Jahr wurde die Praxis umgebaut, es sieht jetzt alles sehr modern aus. Es herrscht in der Praxis eine sehr nette und entspannte Atmosphäre. Wir nehmen den Weg gern in Kauf und können Dr. Jadczyk und sein Team uneingeschränkt empfehlen.
  Arkadiusz Śpiewak
  Arkadiusz Śpiewak
  22:42 14 Mar 18
  Kolejna wizyta u dr n. med Bartosza Jadczyk zaliczona do udanych. Pełen profesjonalizm. Z każdą wizytą strach przed stomatologiem maleje. Szczerze polecam znajomym i wszystkim innym! Jestem bardzo zadowolony.
  Mateusz Malutko
  Mateusz Malutko
  11:04 04 Feb 18
  Bardzo duży profesjonalizm Pana Doktora. Indywidualne podejście do pacjenta. Szczegółowe omówienie wszystkich etapów leczenia. Całkowicie bezbolesne zabiegi. Nowoczesny sprzęt. Miła obsługa i atmosfera w gabinecie. Słowem - centrum stomatologiczne Pana Doktora Jadczyka poleca w 100 % !!!
  Leszek Orciuch
  Leszek Orciuch
  11:03 21 Feb 18
  Profesjonalnie i bezstresowo. Bardzo czysta przychodnia. Przyjechałem z Berlina już po raz trzeci.
  Łukasz Gronowicz
  Łukasz Gronowicz
  09:33 30 May 18
  Wszystkim ktorzy sie wahają - serdecznie polecam.
  Zobacz wszystkie opinie

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wybierzesz swojego dentystę
  Wszelkie prawa zastrzeżone